Domowe sposoby i dźwiękowe odstraszacze, pozwalające odstraszyć ptaki

7 września 2021 Wyłączone Przez admin

Śpiew ptaków na łonie przyrody, a nawet w mieście zawsze jest przyjemny dla ludzkiego ucha. Niestety gruchanie gołębia przy okazji zostawiającego odchody na naszym balkonie to już zupełnie coś innego. Niejednemu posiadaczowi balkonu taki problem spędza sen z oczu. Dlatego, jeśli mamy problem z ptactwem, trzeba działać od razu. Na szczęście na rynku są dostępne odstraszacze dźwiękowe w specjalnych sklepach tj. Media Sklep. Możemy także walczyć z ptakami domowymi sposobami. 

Domowe sposoby na ptactwo

Jeśli na początku nie chcemy inwestować w urządzenia elektroniczne odstraszające dostępne w sklepach tj. Media sklep, możemy spróbować odstraszyć je na własną rękę. Aby odstraszyć ptactwo z balkonu, możemy zawiesić szeleszczące przedmioty w formie dziecięcych wiatraków, butelek plastikowych, dzwoneczek czy wstążeczek. 

Odstraszacze na wrony

Bywa i tak, że domowe sposoby nie przynoszą rezultatu zwłaszcza w przypadku większych ptaków na przykład wron. Wrony niestety nie kojarzą się dobrze za sprawą wątpliwej urody, przeraźliwych dźwięków, jakie wydają oraz szkód, jakie wyrządzają. Ich krakanie oznacza, że już na dobre przyszła wiosna i przed nami jedynie już krótkie i ponure dni. Wrony żywią się mniejszymi ptakami, owadami, ale też chętnie zjadają ziarna zbóż czy warzywa kapustne z pól rolniczych. Dlatego można powiedzieć, że ptaki te poradzą sobie zawsze i nigdy nie głodują. 

Z uwagi na to, że wrony należą już do ptaków o średnich rozmiarach, zwykłe odstraszacze nie przyniosą rezultatu. Na takie ptaki trzeba użyć odstraszaczy dźwiękowych. Takie urządzenia są dostępne w sklepach internetowych tj. Media Sklep. Dlaczego warto kupić takie urządzenie? Ponieważ posiada ono detektor ruchu, który wykrywa zbliżające się ptaki do chronionego obszaru, jakim może być balkon czy pole rolnicze. Urządzenie wykrywając ruch ptaka, emituje sygnał ultradźwiękowy, uruchamiając jednocześnie stroboskop. Takie urządzenie ultradźwiękowe z powodzeniem można używać na sroki, gołębie, kruki, szpaki, wróble oraz jaskółki.