Kojec dla dużego psa – o czym pamiętać?

15 kwietnia 2022 Wyłączone Przez admin

Decydując się na adopcję sporego psa, warto przemyśleć od razu fakt, gdzie piesek będzie nocował? Osoby, które kupują dużego psa, bardzo często decydują się na to, aby piesek był typowo wychodzący i spędzał na zewnątrz najwięcej swojego czasu. Mimo wszystko tego typu czworonogi powinny mieć możliwość schronienia się w bezpiecznych i w miarę ciepłym miejscu. Nie mogą one być skazane na minusowe temperatury, zatem jeżeli dysponujesz odpowiednią przestrzenią i masz spory ogród, ale także piwnicę, w której znajduje się przynajmniej jeden grzejnik, gdzie piesek może się ogrzać, możesz przemyśleć budowę kojca dla dużego psa. Tego typu konstrukcja z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. O czym należy pamiętać podczas zakupu odpowiedniej konstrukcji?  

Duży kojec

O dużym kojcu można mówić wtedy, kiedy piesek ma nie tylko możliwość zmienienia pozycji i położenia się w innym rogu, ale także niekiedy ma możliwość nawet swobodnego biegania. Kojce dla dużego psa wykonane są bardzo często z wysokojakościowych materiałów metalowych, pokryte są zwykle konserwującym i środkami, które zapobiegają niszczeniu się struktury materiału, a także odporne są na czynniki pogodowe oraz na drobne zarysowania. Jak wiadomo, piesek z pewnością będzie chciał swobodnie biegać po kojcu, dlatego warto zdecydować się na nieco większą konstrukcję. Osoby, które puszczać będą swobodnie pieska a tylko zamykać go w przypadku, gdy przyjdą, na przykład goście, mogą zdecydować się na zakup nieco mniejszego kojca dla dużego psa. Mimo wszystko nadal należy zwrócić uwagę na wymiary.


Przede wszystkim tego typu konstrukcja może zostać wykonana w sposób tradycyjny lub też mieć kształt dowolnej figury geometrycznej. Warto pamiętać również, że kojce dla dużych psów metalowe są zwykle dosyć tanimi, a także wytrzymałymi konstrukcjami. O wiele rozsądniej zdecydować się na taki zakup niż zakupić, na przykład na kojec drewniany. Warto pamiętać, że piesek na pewno będzie chciał obgryzać poszczególne kratki, dlatego wysokojakościowa stal z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.