Krany baterie łazienkowe – na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupów?

26 sierpnia 2021 Wyłączone Przez admin

Funkcjonalność łazienki zależy nie tylko od jej powierzchni, ale także od wyposażenia. Baterie umywalkowe ścienne jednouchwytowe, szafki, zlewy i toaleta wpływają na to, czy w łazience czujemy się komfortowo. Zatem na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Na jakie baterie się zdecydować – stojące, ścienne, jednouchwytowe a może dwuuchwytowe? Przeczytajcie sami!

Baterie łazienkowe umywalkowe stojące – charakterystyka

Baterie łazienkowe umywalkowe stojące to domena nowoczesnych mieszkań. W starym budownictwie najczęściej tradycyjne baterie ścienne. Ten pierwszy model jest bardzo prosty w montażu. Sklep internetowy baterie łazienkowe znajdziecie tutaj https://superbateria.pl/baterie-umywalkowe w bardzo atrakcyjnych cenach!  Bateria jednouchwytowa ścienna położona jest nad umywalką dość wysoko. Takie rozwiązanie podoba się w szczególności osobom wysokim, ponieważ komfortowy mogą nachylić się, umyć twarz bez uderzania się o kran i zlew. Z kolei baterie umywalkowe jednouchwytowe ścienne montowane są bezpośrednio na lub w ścianie. Model z jednym czy dwa uchwytami będzie lepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od Waszych preferencji, możliwości finansowych oraz oczekiwań względem stylu, w jakim aranżujecie łazienkę. Jeśli łazienka inspirowana jest stylem rustykalnym, vintage lub jej wnętrze zostało celowo postarzone, to dobrze jest wybrać duża umywalkę z dużym kranem z dwoma uchwytami. Dwa pokrętła dedykowane są ciepłej i zimnej wodzie. W tym przypadku proces odpuszczania wody jest odrobinę dłuższy, jak ma to miejsce przy jednym uchwycie.  Z kolei, gdy łazienka jest nowoczesna i minimalistyczna, nie ma co przesadzać z rozmiarem i formą. Baterie umywalkowe jednouchwytowe posiadają mieszacz, którego celem jest zapobieganie marnowaniu wody. 

Baterie umywalkowe ścienne jednouchwytowe – ważne elementy 

Warto pamiętać, że tego typu bateria jest dostępna w wielu najróżniejszych modelach. W sklepie online superbateria.pl baterie różnią się od siebie nie tylko kształtem, formą, rozmiarem, ale także parametrami technicznymi. Dobrze jest wybierać baterie i inne akcesoria łazienkowe wykonane z mosiądzu. To solidny materiał, który gwarantuje eksploatację przez długie lata. A chromowanie chroni produkt przed szkodliwym działaniem wody, zmian temperatury, wilgocią oraz przed środkami czystości. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie sklepu Super Bateria. To miejsce, które oferuje klientom wyłącznie sprawdzone produkty od cenionych producentów.