Stylowy powrót do przeszłości

9 czerwca 2022 Wyłączone Przez admin

Styl retro wyraża naszą tęsknotę za czasami, gdy wszystko było prostsze i piękniejsze. W mieszkaniu, które byłoby w całości urządzone antykami, pewnie czulibyśmy się nieswojo, ale dodatki w stylu retro pozwolą przemycić do nowoczesnego wnętrza odrobinę przeszłości. 

Retro, czyli dom z duszą

Pod określeniem retro kryje się wiele wspaniałych i niezwykle pięknych sprzętów oraz elementów dekoracyjnych. Stylistyką nawiązują do mebli popularnych w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. Retro dodatki pozwalają nam urządzić dom z duszą, w którym panuje niepowtarzalna atmosfera. Retro lubi dekoracje – salon może być nimi przepełniony, ale powinny być dobierane z rozmysłem i według jakiegoś klucza, aby nie przyczyniły się do stworzenia we wnętrzu mało estetycznego chaosu. W stylu retro mogą być nie tylko dekoracje, ale także praktyczne sprzęty, których używamy na co dzień. Chociaż salon jest najbardziej wdzięcznym miejscem dla tego typu dodatków, to w stylu retro może być także kuchnia, sypialnia, łazienka i każde inne domowe pomieszczenie. 

Dekoracje retro 

Retro dodatki wyglądają jakbyśmy przywieźli je sobie z podróży do przeszłości. W tak urządzonym salonie nie może więc zabraknąć zegara. Styl retro lubi dekoracje masywne i obłe kształty – okrągły zegar w metalowej ramie będzie więc doskonałym wyborem. Równie pięknie jak w salonie będzie się prezentował w przedpokoju czy kuchni. Dekoracje retro nie muszą mieć praktycznego zastosowania – ich zadaniem jest po prostu dodawanie wnętrzu uroku. Figurki ceramiczne w kształcie zwierząt – na przykład królika lub koguta – nie pozostawią żadnych wątpliwości, co do stylu, w jakim został urządzony nasz salon. Warto zdecydować się na więcej niż jedną taką dekorację, bo styl retro jest daleki od minimalizmu. W stylu retro mogą być także praktyczne dodatki – jak osłonki na doniczki, ozdobne kinkiety czy poszewki na poduszki. Duże pole do popisu mamy podczas urządzania kuchni, w której niezbędne są różne akcesoria. Kuchenne retro dodatki mogą przybrać kształt maselniczki, kubków do kawy czy stylowych dzbanków.