Zalety i wady włączników z podświetleniem LED

21 grudnia 2022 Wyłączone Przez admin

Włączniki dotykowe są coraz częściej wybierane do wielu wnętrz – od mieszkalnych po te użyteczności publicznej. W każdym z nich włącznik z podświetleniem ma określone funkcje. Włącznik z podświetleniem można zamontować w każdym ciemnym pomieszczeniu takim jak piwnica, źle oświetlony przedpokój czy klatka schodowa. Jakie są zalety i wady tego typu włączników?

Zalety włączników z LED

Pierwszą z nich jest widoczność w ciemności. Dzięki podświetleniu LED włącznik widać, gdy jest ciemno, co zapewnia bezpieczeństwo i wygodę. Dodatkowo to rozwiązanie jest dobre, ponieważ wybierając wariant krzyżowy lub schodowy można sterować oświetleniem z dowolnego miejsca w domu. Często są widoczne z większej odległości, dzięki czemu łatwo je dojrzeć.

Kolejną zaletą tego typu włączników jest ich designerski wygląd. Dzięki niemu wyglądają oryginalnie i stylowo w każdym wnętrzu. Włącznik z podświetleniem ma też inną zaletę, którą jest możliwość wyboru koloru modułów. To pozwala idealnie go dopasować do ulubionego stylu aranżacyjnego. Ostatnia zaleta to atrakcyjna cena oraz wykonanie w całości ze szkła. Poza tym włączniki są coraz częściej są niezawodne i responsywne.

Wady włączników LEDowych

Włącznik z podświetleniem, podobnie jak wiele innych elementów osprzętu elektrycznego ma swoje wady. Należą do nich m.in. nieco wyższa cena niż klasyczny włącznik. Dla niektórych wadą może być także nieco mniejszy wybór serii. Dla niektórych wadą może być także potrzeba częstszego dezynfekowania włącznika.

Do wad można zaliczyć także nieco trudniejszy montaż i zbyt duża liczba ikonek na wyświetlaczu. Niektóre modele włączników z LEDami mają kropki zamiast ikonek, co może utrudniać użytkowanie. Do utrudnień w użytkowaniu może być też stosunkowo mała liczba funkcjonalności na włączniku.

Duży wybór włączników z LEDami w Salonie Eleks

Wysokiej jakości włącznik z podświetleniem możesz kupić w Salonie Eleks. To miejsce, w którym otrzymasz duży wybór kolorów i wzorów. Dodatkowo zespół doświadczonych doradców podpowie Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze i najpraktyczniejsze.